Розумні вимикачі Broadlink TC2, порівняння з Livolo

На даний момент у мене в квартирі вже більше двох років трудяться вимикачі Livolo в кількості 12 штук, всі з радіоуправлінням.
Так само свого часу були придбані пульти для управління цими вимикачами — кілька простеньких VL-RMT-02 і один VL-RMT-03 (дозволяє управляти відразу десятьма каналами). А 4 місяці тому був куплений контролер Broadlink RM PRO (він же RM2 PRO якщо хочете). В інтернеті багато інформації про те як «подружити» цей контролер з вимикачами Livolo, але коротко це робиться так: спочатку вимикачі програмуються на рідній ливоловкий пульт, а після вже контролер Broadlink навчається цим сигналам з пульта. Але є у Livolo один недолік — відсутність зворотного зв'язку, тобто натиснувши кнопку навіть на рідному пульті, не можеш бути впевнений що світло включився/виключився, тобто вимикач відгукнувся на команду. В принципі коли знаходишся вдома і просто хочеш вимкнути світло зі смартфона, то у разі якщо після натискання на кнопку вимикач не відреагував на команду, кнопку можна натиснути і другий раз. А що робити у випадку, наприклад коли треба реалізувати розумне управління світлом у вашу відсутність (для імітації присутності та охорони будинку/квартири)? Ось тут то я і вирішив прикупити парочку вимикачів Broadlink TC2, оскільки у них є зворотній зв'язок з контролером. Не те щоб я буду постійно «моргати» світлом у свою відсутність, але бажання «помацати» ці вимикачі пересилило позиви земноводного (вона ж жаба) :) До того ж Broadlink нарешті почав випускати ці вимикачі в EU виконанні під круглі підрозетники.
Отже, були замовлені 2 вимикача Broadlink TC2 (однокнопковий і двокнопочні).
Зовнішній вигляд.
Перше, що відразу ж впадає в очі — Broadlink трохи більше і товщі конкурента. На стіні він виглядає куди більш масивно. Не скажу, що це погано, але після Livolo довелося звикати до його виду. До того ж чорний торець сенсорної панелі Broadlink дуже помітний, особливо на світлій стіні, тоді як у Livolo він тонше і трохи втоплений, з-за цього зовсім не кидається в очі.
Далі варто відзначити, що корпус у Broadlink пластиковий. У Livolo корпус з металу.
Намилувавшись на вимикачі, перейдемо до порівнянні їх роботи.
Знову ж таки, перше, що я помітив, так це невелику затримку спрацьовування у Broadlink. Тобто між дотиком до сенсорної панелі і безпосередньо сработкой реле (включенням світла) проходив кілька мілісекунд. Ця затримка дуже-дуже маленька, і можливо ви на неї навіть не звернете уваги, але до цього я вже 2 роки користувався вимикачами Livolo, а у них при торканні сенсорного майданчика спрацьовування відбувається миттєво. Напевно, щоб дійсно звернути на цю затримку увагу, треба щоб ці два вимикача стояли поруч. Ніякого дискомфорту при використанні вимикача ця мікро-затримка не доставляє.
У Broadlink сенсорні зони (якщо їх декілька у вимикачі, може бути 1, 2 або 3) розташовані вертикально, у Livolo вони йдуть горизонтально. Вертикальне розташування на мій погляд зручніше. До того ж швидко включити відразу всі зони можна «ефектним жестом», провівши фалангою вказівного пальця зверху-вниз або знизу вгору).
Переходимо до підсвічуванню сенсорних зон вимикачів. І тут є істотні відмінності. У Broadlink підсвічування реалізована світлодіодом синього кольору. У вимкненому стані він ледве світиться, у включеному починає горіти набагато яскравіше, підсвічуючи сенсорну зону. У Livolo для цих цілей використовується 2 світлодіода — синій (у вимкненому стані, світиться дуже слабо) і червоний (у ввімкненому, горить яскравіше). В обох вимикачів у вимкненому стані яскравість світлодіода на мій погляд оптимальна. У темряві її досить, щоб побачити куди натискати, але не більше, тобто підсвічування не сліпить і взагалі ніяк не заважає навіть у повній темряві, її дійсно помічаєш тільки коли дивишся на вимикач. А тепер про проблеми: за 2 роки використання вимикачів Livolo у 4х (!!!) сенсорних зон (із 16) перегоріли сині світлодіоди! Тобто у вимкненому стані ці вимикачі в темряві тепер не видно :( У включеному стані червоні світлодіоди все ще горять і дозволяють ідентифікувати, яка з сенсорних зон (якщо на вимикачі їх 2) в даний момент включена. Будемо сподіватися, що Broadlink на діодах не економили :)
Віддалене керування. В обох вимикачів є можливість віддаленого управління. У Livolo це рідні пульти (на кожен можна прив'язати від 3 до 10 сенсорних зон в залежності від моделі пульта). Так само можна управляти цими вимикачами за допомогою контролера Broadlink RM PRO. Але як уже говорилося вище, у Livolo немає зворотного зв'язку, тобто натиснувши на пульті (або смартфон) кнопку, вимикач спрацює... або не спрацює. Тут уже як пощастить. Закономірність ефективності спрацьовуючи мені виявити не вдалося :) Увімкнення-вимкнення через пульт відбувається за допомогою однієї і тієї ж кнопки. У Broadlink з цим справи йдуть куди краще. На смартфоні для кожної сенсорної кнопки є 2 положення «вкл» і «викл». І наприклад натиснувши на кнопку «вкл», можна бути впевненим що світло включиться. Правда і тут не обійшлося без ложки дьогтю: вимикач не вміє віддавати свій поточний стан. Тобто ви не можете віддалено дізнатися в якому стані зараз знаходиться вимикач. Відповідно якщо вимикач вимкнений, і ви натиснете на смартфоні кнопку «викл», то нічого не станеться. Але з іншого боку, перебуваючи поза домом, і згадуючи, чи не забули ви йдучи вимкнути світло, сміливо тисніть кнопку «викл», і будьте впевнені, якщо світ був включений — він точно вимкнеться.
Однак до плюсів Livolo можна віднести те, що для них є свої пульти, яких можна купити в потрібній кількості. Віддалене керування вимикачів Broadlink можливо тільки через контролер Broadlink RM PRO через програму для смартфона (e-Control).
Разом відмінності вимикачів Broadlink TC2 і Livolo:
1) Корпус Broadlink TC2 зроблений з пластику, у Livolo — з металу
2) Broadlink TC2 більше і, головне, помітно товщі конкурента від Livolo.
3) При торканні вимикача Broadlink спрацьовування відбувається із затримкою, нехай і дуже-дуже маленькою, практично непомітним, але все ж затримкою, в той час як у Livolo спрацьовування при торканні миттєве
4) У Broadlink «кнопки» підсвічуються одним(?) світлодіодом синього кольору, у виключеному стані дуже слабке світіння, у включеному сильніше. У Livolo для цих цілей використовується 2 світлодіода — синій (у виключеному стані) і червоний (у включеному).
5) У Broadlink є зворотній зв'язок з контролером, т, е. натиснувши на кнопку «вкл» на смартфоні ви можете бути впевнені, що світло включився, аналогічно і з вимиканням. У Livolo для включення-виключення використовується одна кнопка на пульті і відсутній зворотний зв'язок, відсоток успішного спрацьовування вимикача Livolo при натисканні кнопки (як на смартфоні, так і на рідному пульті) становить приблизно 80%.
Висновки:
Не можна однозначно сказати, який з вимикачів краще. Вибір залежить від Ваших потреб. Якщо Вам необхідно інтегрувати вимикачі в систему охорони будинку для створення ефекту присутності — однозначно тільки Broadlink. Якщо ж керувати світлом перебуваючи поза домом не входить у ваше першочергове завдання — то вибір потрібно робити спираючись виключно на естетичні міркування.
- Сенсорний вимикач: схеми підключення, пристрій і принцип роботиТехнології не стоять на місці, постійно удосконалюються всі предмети оточуючого нас побуту. Не обійшов прогрес і такий звичний всім предмет, як вимикач світла. Сьогодні у продажу можна зустріти сенсорні різновиди. Вони відрізняються ефектнимСенсорний вимикач: схеми підключення, пристрій і принцип роботи
- Шлюз Livolo C700ZW для розумного будинку - частина 1Перша частина огляду гейта Livolo для управління через додаток на телефоні сенсорними вимикачами Livolo з підтримкою протоколу Zigbee. Описується сам гейт і його підключення до додатка.Шлюз Livolo C700ZW для розумного будинку - частина 1