Кошик
284 відгуків
Ліволо
+380 (73) 151-51-41Відділ продажів
Додати відгук

Види освітлення

Види освітлення
Освітлення в інтер'єрі може бути не тільки максимально ефектним, але і різноманітним. В залежності від функцій, які виконує штучне освітлення, його можна розділити на загальне, локальне і декоративне.

 

Загальне освітлення:

Забезпечує рівномірний розподіл світла по всій площі приміщення. Його дають або підвісні світильники екранованого, відбитого або змішаного типу (наприклад, люстра або світильник розташований посередині стелі).

 

При цьому джерело світла зобов'язаний перебувати високо над рівнем підлоги.

В даний час функції загального освітлення виконують світильники, вмонтовані в підвісну або натяжна стеля. Вони компактні, дають досить яскравий і рівний світло, а також дозволяють при потребі акцентувати будь-яку деталь. Розташувавши їх по периметру кімнати або за виступом карниза, можливо підкреслити форму приміщення і візуально зробити більше за висоту стелі.

Домогтися такого ж ефекту можна і за допомогою закріплених на стінах бра. Самий мобільний варіант загального освітлення — струнні та шинні системи. Їх можна кріпити до стіни, а джерела світла переміщати по шинам, змінюючи напрямок потоку світла. І, звичайно ж, традиційним елементом такого освітлення залишаються стельові світильники. Різноманіття форм і дизайну роблять їх незамінними в сучасному інтер'єрі.

Локальне:

Щоб якісно висвітлити певну зону в кімнаті, наприклад, робочий куточок, місце відпочинку або обідній стіл знадобитися локальне (або точкове) освітлення. Його формують з допомогою джерел прямого, розсіяного або змішаного світла. Для цього використовують сучасні моделі світильників, бра, настільних ламп, ламп і торшерів.

Граничний комфорт забезпечують моделі, які змінюють своє положення за рахунок кронштейна і регулятора кута повороту плафона. Локальне освітлення можливо використовувати як автономний елемент декору, а також у випадках, коли необхідно підсвітити не світлі кути, акцентувати увагу на деталях або ж задати потрібний настрій інтер'єру.

Декоративне:

Неодноразово цей тип освітлення застосовують як додатковий, правда декоративне освітлення, здатне бути і головним. Воно надає інтер'єру завершеність і неповторність, наділяючи предмети власним шармом. Під його впливом дизайнерські рішення або контури предметів можуть розчинитися в просторі або, навпаки, стати чіткими та контрастними. Щось відійде в тінь, а що вийде на перший план — химерне рослина, вінтажна ваза, контрастно пофарбована стіна.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner