Кошик
284 відгуків
Ліволо
+380 (73) 151-51-41Відділ продажів
Додати відгук

Пульти управління

Домашня система дистанційного керування освітленням може бути реалізована за допомогою сенсорних пультів, або за допомогою смартфона або планшета. Кожен окремий елемент інтерфейсу або кнопка на пульті відповідає за конкретний освітлювальний прилад – люстру, бра, підсвічування.

Система дистанційного управління освітленням включає в себе лампи, світлодіодні стрічки, вимикачі, датчики. Регулюються час включення і згасання світла, зміна яскравості і колірні температури за допомогою пульта дистанційного керування – ПДУ. Освітлювальні системи можуть взаємодіяти з пожежною і охоронною сигналізацією.

Різновиди керуючих пристроїв

При використанні програм задати потрібну ступінь освітленості можна за допомогою смартфона, планшета, ноутбука, але ПДУ використовується ще й в комплекті з сенсорним вимикачем-пультом як настінним декоративним елементом. Пульт дистанційного керування освітленням виготовляється для впливу на 1 або кілька освітлювальних приладів. За способом передачі сигналу розрізняють 2 типу ПДК:

  1. Інфрачервоного випромінювання. Застосовуються тільки в межах видимості вимикача: крізь перешкоди управління неможливо.
  2. Радіочастотні. Радіохвилі проходять крізь стіни, дальність сигналу залежить від довжини хвилі.

ПДУ другого типу відрізняються великою кількістю функцій, у них до 9 кнопок, що відповідають за конкретні групи освітлення. За зовнішнім виглядом пульти бувають кнопковими, як для управління телевізором. В іншому варіанті це сенсорні пульти управління – вони нагадують телефон-смартфон.

Пристрій і принцип роботи ПДК

Конструкція складається з дистанційного вимикача з розташованим в ньому блоком прийому сигналу і 1 пульта. Світильник реагує на радіосигнал, який надійшов з ПДУ. Дистанційне керування вимикачами здійснюється наступним чином:

  • виконавчий механізм являє собою котушку зі сталевим сердечником;
  • натискання кнопки ініціює подачу електроживлення до індуктора;
  • стрижень приходить в рух і замикає електричний контакт.

Радіус дії пультів з використанням радіосигналу – до 30 м. Застосування приладу в поєднанні зі светорегулятором – діммером дозволяє регулювати ступінь освітленості об'єкта. Вуличні варіанти ПДУ подають сигнал на 100 м. Пульт, призначений для світла, використовують і при управлінні побутовою електротехнікою. Приймач сигналу вбудовують в електромережу, що розмикається при надходженні сигналу від ПДУ.

Вибір пульта дистанційного керування

Схема розташування освітлювальних приладів характеризується електротехнічними параметрами, під які підбирають пульт. Враховуються сумарні потужності групових світильників і одиночних ламп. Фактори, на які звертають увагу при виборі:

  • напруга електромережі – звичайно це 220 В;
  • комутована потужність – в межах 0,2–5 кВт: від неї залежить дальність дії радіосигналу;
  • спосіб живлення пульта – перевагу слід віддати варіанту на батарейках;
  • додаткові опції – їх кількість здорожує ПДУ, незатребувані опції виявляться непотрібним баластом;
  • дизайн пристрою, його колір, форма і розміри.

Обращают внимание на производителя продукции, сроки его гарантий. В компании Ливоло пульты дистанционного управления купить несложно, но для начала нужно определить задачи, которые будут ими решаться при устройстве освещения. Менеджеры сети магазинов помогут выбрать подходящие по параметрам ПДУ на основе предоставленного заказчиком дизайн-проекта дома или квартиры, ответят на все вопросы клиента.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner