НЕЗАКОНЕНЕ використання товарного знаку LIVOLO в Україні
Компанія ТОВ «ЛІВОЛО УКРАЇНА» - правовласник зареєстрованого товарного знаку «LIVOLO ЛІВОЛО ЛІВОЛО» свідоцтво №246691. Компанія має право використовувати товарний знак, а також припиняти незаконне використання товарного знака.
Наші фахівці постійно моніторять використання товарного знаку «LIVOLO ЛІВОЛО ЛІВОЛО». Ця процедура передбачає під собою пошук фактичного використання тотожних і подібних до ступеня змішування товарних знаків, продаж контрафакту. Дуже часто підприємливі підприємці використовують товарний знак і продають свою продукцію чи послуги під чужим брендом, тим самим завдаючи непоправної шкоди правовласнику.
УВАГА! Своїм партнерам ми видаємо свідоцтво на право використання товарного знаку «LIVOLO ЛІВОЛО ЛІВОЛО». Решта всіх спроб використання товарного знаку припинятиметься відповідно до законодавства України.
Види порушення прав на товарний знак
- Використання торгового знака без дозволу його правовласника з метою піару та популяризації товару або його доменного імені.
- Використання торгового знака без дозволу його правовласника з метою проведення будь-якої акції або цілої рекламної кампанії, донесення інформації до споживача про знижки або інші бонуси.
- Використання торгового знака без дозволу його правовласника у документах, що додаються до продукції.
- Використання торгового знака без дозволу правовласника для обслуговування клієнтів.
- Незаконне використання товарного знака, що розташовується на самій продукції, що виготовляється та реалізується в точках продажу, яка бере активну участь у процесі товарообігу, імпорту або експорту її в Україну без дозволу правовласника.
- Реалізація продукції під чужим брендом без дозволу правовласника торгової марки, тобто порушення його виняткових прав.
Цивільно-правова відповідальність за незаконне використання товарного знаку
Стаття 489 Цивільного кодексу передбачає покарання за незаконне використання товарного знака або подібність до ступеня змішування, а також за збитки, завдані правовласнику.
Правовласник може вимагати відшкодування матеріальних збитків:
- Залежно від ступеня заподіяної шкоди (за ухвалою судового органу) – до 5% доходу (виручки) від реалізації товарів, робіт (послуг) за останній звітний рік, що передував року, у якому накладається штраф; за відсутності доходу або якщо така інформація не представлена АМК – до 170 000 грн. Ст. 21 Закону № 236 (з урахуванням ч. 3 7 ст. 52 Закону № 2210);
- У п'ятиразовому розмірі вартості поширеної чи виготовленої реклами. При повторному порушенні – штраф у подвійному розмірі. 4 ст. 27 Закону про рекламу; п. 2 Порядку № 693;
Адміністративна відповідальність за незаконне використання товарного знаку
Стаття Ст. 51² КУпАП Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлює міру покарання за присвоєння вже існуючої торгової марки, за вказівку помилкової точки виробництва продукції, за схоже маркування на продукції одного виду.
Незаконне використання товарного знаку (згідно з КпАП України) тягне за собою накладення штрафних санкцій:
- Від 170 грн. до 3400 грн. з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання та матеріалів, призначених для її виготовлення.
Кримінальна відповідальність за незаконне використання товарного знаку
Стаття 229 Кримінального кодексу про незаконне використання товарного знака застосовується у випадках, якщо незаконне використання товарного знака було здійснено повторно, що спричинило за собою велику шкоду або збитки. Тут застосовуються такі заходи відповідальності правопорушника:
- Від 3 400 грн. до 51000 грн. або виправні роботи на строк до 2 років, або позбавлення волі на строк до 6 років з конфіскацією та знищенням відповідної продукції та знарядь та матеріалів, які спеціально використовувалися для її виготовлення (сума та строк залежать від розміру матеріальних збитків)