Кошик
284 відгуків
Ліволо
+380 (73) 151-51-41Відділ продажів
Додати відгук

Шлюз Livolo C700ZW для розумного будинку - частина 1

Шлюз Livolo C700ZW для розумного будинку - частина 1

Теоретичне вступ

Роблячи ремонт пів року тому, я обрав вимикачі і розетки Livolo. А нещодавно з'явилося бажання спробувати їх інтегрувати в систему розумного будинку.

Зараз у Livolo є дві серії вимикачів, для яких доступно зовнішнє управління:
 
  • З індексом R на кінці — управляються через пульт (у Livolo їх цілих 3) по радіоканалу на частоті 433Mhz. Найпопулярніший спосіб їх інтеграції в систему розумного будинку — через шлюз Broadlink RM Pro.
  • З індексом Z на кінці — управляються по протоколу Zigbee через власний шлюз-гейт.

У мене вже є 3 вимикача R-серії, і було цікаво порівняти з Z-серією для вибору технології — переможця. Тим більше, що я хотів замінити ще один простий вимикач на керований.

Зараз у R-серії вимикачів Livolo немає зворотного зв'язку — подавши сигнал на вмикання або вимикання ви не отримуєте назад статус вимикача. До цього додається нечітка робота мого пульта з вимикачами, розташованими навіть за однією перегородкою. Не часто, але буває, що вимикач спрацьовує не з першого натискання. Це не проблема при управлінні будинку з пульта — можна і ще раз натиснути, але якщо ви хочете використовувати такий вимикач в сценарії автоматизації, це може додати зайвої плутанини.

Z-серія зворотний зв'язок підтримує. Цим, для мене, вона і цікава. Для управління вимикачами Z-серії Livolo випустив шлюз C700ZW. Гейт підтримує Zigbee для управління вимикачами і wi-fi — для управління самим гейтом через власну програму Livolo, доступне для Android і iOS.
 

Упаковка

Гейт приходить в зборі, в стандартній упаковці продуктів Livolo.


Комплект поставки включає в себе сам гейт, інструкцію і два шурупи для кріплення до подрозетнику.


Інструкція:


 

Зовнішній вигляд і особливості

Гейт виконаний у форм-факторі вимикача і має одну сенсорну кнопку на лицьовій панелі.


До модулю кнопки прикріплені 2 антени. Маркування чіпа Zigbee — SZ05-L-PRO-2.


Розбираємо далі. Фото плати з іншого боку. Гейт працює на чіпі MXCHIP EMW3165-E.Скло має стандартне кріплення і ексклюзивний забарвлення, щоб відрізняти гейт від вимикачів. Якщо у ваших вимикачів чорні або сірі скла, швидше за все ця забарвлення відмінно впишеться у ваш інтер'єр. У мене білі, і я буду міняти скло.

У порівнянні з білим склом:Акценти на важливих деталях.

Форм-фактор вимикача і наявність кнопки на лицьовій панелі може привести до помилкової думки про те, що перед нами гейт з функціональністю вимикача на одну лінію. Але це не так. Це тільки гейт, контакти для роботи вимикача на ньому просто відсутні.На мій погляд, це досить спірне рішення. Краще б його не робили схожим на вимикач гості можуть намагатися зрозуміти, що він включає, а п'ятисекундне затискання кнопки скидає гейт в режим підключення. Здається, дизайн панелі цифрового темостата Livolo був би більш доречним.

Для підключення гейта потрібні два дроти — фаза і нульова лінія. На всяк випадок уточню, що в стандартному склянці вимикача, де присутня розривається фаза і відсутня нуль, гейт працювати не буде (та й ставити туди його сенсу немає). Гейт можна встановити замість однієї з силових розеток. Ну або ви повинні подбати про спеціальному місці під час ремонту заздалегідь.

 

Установка

Гейт має стандартні розміри — установка питань не викликає.


 

Підключення

При подачі живлення гейт починає блимати червоним і синім діодами. У цьому режимі він готовий до товариша. Також перевести його в режим сполучення можна затиснувши на 5 секунд кнопку (пролунає звуковий сигнал).Для управління гейтом використовується власний додаток Livolo. Після установки програма просить доступ до розташування, фото - та відеофайли, дзвінків і камері.


Для використання програми необхідно створити обліковий запис. Мова інтерфейсу — англійська.


Додаємо гейт. Ще раз перевіряємо, що він знаходиться в режимі сполучення.


Вводимо ім'я пароль wifi-мережі для підключення до неї гейти.


Далі на наступному екрані Match Gateway відсотки доходили до 100 і підключення не відбувалося. У підсумку я витратив цілий вечір у спробах підключення гейти. Справа в тому, що при підключенні додаток перемикає телефон з wifi-мережі роутера на власну wifi-мережа гейти для його налаштування. В моєму випадку заважала передача даних по мобільній мережі — телефон бачив, що нова wifi-мережа не має доступу в інтернет і використовував мобільну мережу. Після відключення передачі даних по мережі мобільного гейт без проблем підключився. Після підключення кнопка гейта перестає блимати і світиться синім.


Важливий момент — як і для інших аналогічних рішень, управління гейтом з програми буде працювати тільки при наявності інтернету, через китайський сервер Livolo.

Тут закінчується перша частина огляду. Я чекаю вимикачі. У другій частині — додавання вимикачів, їх робота, сценарії та інші можливості програми.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner